Tuesday, September 26, 2023

Nënkryetarja e PDK-së i reagon Vuçiqit dhe mbron Kurtin: E kam oponent politik, por...

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku i ka dalë në krahë kryeministrit Albin Kurti, derisa ky i fundit është fajësuar nga presidenti i Serbisë për...

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Si rezultat i përkushtimit dhe angazhimit të njësiteve relevante policore, në kuadër të perimetrit të caktuar të sigurisë është arrestuar edhe sulmuesi i dytë,...

Sveçla jep detaje nga zhvillimet në veri: Burimi i sulmeve me armë zjarri është...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, thotë se grupe të maskuara dhe të pajisura me armë të rënda po vazhdojnë sulmet ndaj Policisë...

Vjen reagimi edhe nga BE: Autorët përgjegjës duhet të përballen me drejtësinë

Bashkimi Evropian ka reaguar pas situatës së sotme në veri të vendit. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell...

Zv.drejtori i policisë: Personat e armatosur janë të rrethuar – ka ende shkëmbim zjarri

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Fehmi Hoti ka thënë se nga sulmi në veri, deri më tash siç dihet një rreshter është vrarë ndërsa...

Goditet një këmbësor në Mitrovicë

Një këmbësor është goditur sot në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës. Sipas informacioneve te Telegrafit, këmbësori është dërguar në spitalin e Mitrovicës për...

Policia e Kosovës dhe Shqipërisë gjejnë plantacion me rreth 20 mijë bimë kanabis në...

Policia e Kosovës njoftoi të shtunën se në koordinim me Policinë e Shqipërisë kanë identifikuar një plantacion të mbjellë me bimë narkotike. Në brezin kufitar...

“Burdushi” kërkon që ta shtyjë shkuarjen në burg, gjykata refuzon

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim që ta refuzojë kërkesën e Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi”, për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit...

Bedri Krasniqi shpallet i pafajshëm – Alban Dezdari dënohet me 8 vjet burgim

Bedri Krasniqi i akuzuar për vrasjen e rëndë të një polici të Kosovës dhe një të UNMIK – ut, është shpallur i pafajshëm dhe...

Vendos Qeveria – Të papunët do të punësohen në procesin e …

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim-vendimin e Ministrisë së Financave për shtimin e një mase të re në kuadër të masave për Mbështetjen e...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Ekskluzive: Plagoset Milan Radojicic

Është plagosur Milan Radojicic. Kështu bëjnë të ditura burimet e Indeksonline. Siç pohojnë këto burime, ai tashmë gjendet për trajtim në spitalin ushtrak në Beograd. Po...

Zhvillimet në Veri – Prokuroria Speciale del me detaje të reja për sulmuesit e...

Prokuroria Speciale ka dalur me komunikatë zyrtare në lidhje me zhvillimet në veri të vendit, duke informuar se janë arrestuar 6 persona në lidhje...

Nënkryetarja e PDK-së i reagon Vuçiqit dhe mbron Kurtin: E kam oponent politik, por...

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku i ka dalë në krahë kryeministrit Albin Kurti, derisa ky i fundit është fajësuar nga presidenti i Serbisë për...