Horoskopi javor për periudhën nga 03 – 10 tetor

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime.

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03 – 20.04)

Puna: Përparimi drejt prosperitetit është në duart tuaja dhe gjithashtu do të keni mundësinë të zgjeroni horizontet tuaja. Ndiheni të tensionuar për shkak të paaftësisë suaj për të trajtuar sasinë e informacionit që ju nevojitet për të realizuar ide dhe plane afatgjata.

Dashuria: Deshët e lirë – mbroni veten nga takimet dhe bisedat e padëshiruara me njohje të reja që jua shterojnë energjinë, por përkundrazi kushtojuni vetes dhe njerëzve tuaj të dashur. Së shpejti mund të keni nevojë t’i shprehni ndjenjat tuaja të sinqerta një personi që e njihni prej kohësh. Deshët në lidhje – edhe pse është e vështirë për ju, përpiquni të mos jeni të padurueshëm sepse me siguri do të lëndojë partnerin tuaj dhe për rrjedhojë edhe ju. Ndryshimet që mund të ndodhin me konfigurimin aktual qiellor mund të jenë shumë të thella. Vlerësoni me saktësi se si ndiheni sepse ky është çelësi për të marrë vendimet e duhura. Mos ua ktheni shpinën parimeve tuaja.

Shëndeti: Jeni plot energji dhe ndiheni mirë. Një periudhë e shkëlqyer për të hequr qafe zakonet e këqija dhe për të vendosur një rutinë të shëndetshme të përditshme ushtrimesh dhe pushimi. Shmangni trafikun e rënduar dhe kini kujdes nëse duhet të vozitni.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Tregohuni të kujdesshëm në veprimet tuaja dhe do të arrini sukses të madh. Megjithatë, suksesi juaj mund të jetë arsyeja për të shkëmbyer fyerje të shkaktuara nga zilia e një personi të afërt. Nëse duhet të shkoni në një udhëtim pune së shpejti, kontrolloni dy herë që të gjitha dokumentet tuaja të jenë të paprekura. Tani është koha për të realizuar planet tuaja dhe për t’u kujdesur për takimet tuaja.

Dashuria: Një vërshim i emocioneve negative mund t’ju pengojë të perceptoni saktë një bisedë me partnerin tuaj, ndaj lëvizni veten dhe vlerësoni me kujdes nëse keni të drejtë. Nëse keni nevojë, kërkoni falje, partneri juaj do ta respektojë dhe marrëdhënia juaj do të bëhet menjëherë më e sinqertë. Problemet në familje janë të mundshme. Nëse keni fuqinë për të zgjidhur situatën, bëjeni këtë, por mbajeni atë për veten tuaj dhe qëndroni fort pas pikëpamjeve tuaja. Demat e lirë – nëse kohët e fundit keni përjetuar një ndarje, mendoni nëse takimi me njerëz të rinj është në favorin tuaj – jepini vetes një frymë dhe mos detyroni asgjë. Ju gjithashtu nuk dëshironi t’u jepni të tjerëve shpresë të rreme.

Shëndeti: Përfundoni ditën e punës duke pushuar në mbrëmje me njerëzit e dashur, një film, një serial, një libër. Distancohuni nga njerëzit toksikë sepse ata jua shterojnë energjinë. Ju keni forcë të mjaftueshme për të gjitha sfidat.

BINJAKËT (22.05 – 21.06)

Puna: Tani është një kohë e mirë për të mbjellë farat e suksesit të ardhshëm, por mos harroni të ndaleni dhe të shpërbleheni për sa larg keni arritur. Ju do të jeni plotësisht në kontroll të kërkimit për një fillim të ri në mes të këtij cikli. Në të ardhmen e afërt, do të merrni paratë tuaja të shumëpritura.

Dashuria: Ndjenjat e fuqishme po fluturojnë nëpër qiejt e jetës tuaj emocionale, për shkak të energjive astrale aktualisht në lojë. Shfrytëzojeni momentin, përkushtojuni partnerit tuaj dhe kaloni sa më shumë kohë të lirë së bashku. Mundohuni të jeni më të durueshëm me anëtarët e familjes që kanë nevojë për mbështetjen tuaj. Mos u fshihni nga problemet që ju shqetësojnë. Binjakët e lirë – e keni të vështirë të krijoni njohje të reja me miqtë e të dashurit tuaj tani. Ju duhet ta vlerësoni situatën në mënyrën tuaj dhe me kohë, mos lejoni që dikush t’ju nxitojë të bëni një lëvizje përpara se të jeni gati për një marrëdhënie të re.

Shëndeti: Mundohuni të përfitoni nga moti i mirë, ndaj ndoshta është koha për të bërë kamping ose peshkim në një vend të veçantë dhe të bukur. Mos humbisni vaktet.

GAFORRJA (22.06 – 22.07)

Puna: Nëse jeni në një situatë për të korrigjuar një projekt që duket se ka dështuar – mos hezitoni ta bëni këtë. Jeni të pakënaqur në punë dhe të gjithë rreth jush e ndjejnë këtë, dhe puna vuan. Nëse punoni në grup dhe të tjerët varen nga ju, do të përballeni me zemërimin e kolegëve, të cilët do t’ju kërkojnë t’i përmbushni detyrat në kohë. Ju mund të duhet të mbështeteni në kursimet tuaja.

Dashuria: Nëse partneri ju ka zhgënjyer, mos merrni vendime të nxituara, por flisni për këtë. Gjithmonë është më mirë të prisni të paktën një ditë më shumë përpara se të merrni ndonjë vendim përfundimtar. Nga ana tjetër, ju mund të tërhiqeni nga personi tjetër, por kjo është e përkohshme, ndaj mendoni mirë nëse do të bëni diçka për këtë. Sharmi juaj mund të bëjë mrekulli, por mos u mbështetni vetëm tek ai për të arritur qëllimet tuaja. Mundohuni të mos ziheni me ata që doni. Gaforret e lira – kujdes nga personat e pabesueshëm që i keni provokuar me veprimet tuaja. Mos bëni premtime nëse nuk mundeni. Tani është koha për të bërë ndryshime që do t’ju sjellin një avantazh të mirë dhe paqe mendore në ditët e ardhshme.

Shëndeti: Nëse jeni të prirur ndaj alergjive, mund të keni shqetësime më të theksuara gjatë kësaj periudhe. Fyti juaj është i ndjeshëm, ashtu si edhe rrugët e frymëmarrjes.

LUANI (23.07 – 22.08)

Puna: Angazhohuni në sipërmarrje fillestare që do t’ju shpërqendrojnë nga problemet tuaja dhe do të sjellin prosperitet në të ardhmen. Ju mund t’i dorëzoheni plotësisht planeve dhe qëllimeve për të cilat keni vendosur të punoni, ose mund të filloni t’i zvarritni të gjitha duke u shqetësuar dhe duke i mbianalizuar detajet. Mundohuni të mos i ndani idetë dhe përshtypjet tuaja as me miqtë më të besuar sepse do t’i krijoni probleme vetes. Çështjet financiare janë në favorin tuaj.

Dashuria: E kaluara po dëmton përditshmërinë tuaj dhe ju shqetëson kohët e fundit. Përkushtojuni më shumë partnerit dhe njerëzve të dashur, si dhe gjithçkaje që ju bën të lumtur dhe ju frymëzon. Tani ka një rrjedhë optimale të energjisë dhe dridhjet janë ideale për të krijuar një ndjenjë harmonie. Filloni të analizoni motivimet tuaja për adoptimin e modeleve të caktuara të sjelljes për të krijuar një perspektivë të re në marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj. Jeta është një seri ndryshimesh të vazhdueshme dhe nuk ka dyshim se shumë nga ato që bëni do të shpërblehen. Të gjitha vështirësitë janë të lehta për t’u kapërcyer nëse nuk shqetësoheni shumë. Luanët e lirë – është koha të ndaloni dhe të përqendroheni te vetja. Personi i duhur do të vijë kur të jetë koha e duhur.

Shëndeti: Ndiheni mirë, jeni të fortë mendërisht dhe emocionalisht, kështu që edhe shëndeti juaj fizik është gjithashtu – madje edhe disa shqetësime shëndetësore do të zbehen ose zhduken.

VIRGJËRESHA (23.07 – 22.08)

Puna: Në këtë pikë duhet të lini intuitën tuaj të udhëheqë dhe kjo do t’ju sjellë sukses. Merrni parasysh arritjet tuaja dhe filloni detyra të reja, por të menduara mirë më parë. Në vend që të punoni për të vendosur para në xhepin e dikujt tjetër, kjo është koha për të ndërmarrë hapa për të vendosur para në xhepin tuaj. Periudha është e mbushur me plane dhe shpresa të reja, vetëm jini të durueshëm.

Dashuria: Lexoni mes rreshtave të asaj që partneri juaj thotë (ose bën) dhe mund të arrini me njohuri befasuese. Energjia qiellore mund t’ju bëjë të ndiheni të papërgatitur për disa çështje, prandaj përgatituni për një sërë rezultatesh. Nga ana tjetër, jeni shumë bindës në fjalët tuaja dhe arrini të impononi mendimin tuaj tek të tjerët. Gjatë këtij cikli, ju e humbisni durimin mjaft shpejt, por mos e lini veten të humbni kontrollin dhe “sulmoni” verbalisht ndaj atyre që nuk e meritojnë. Virgjëresha të lira – organizoni rutinën tuaj të përditshme ndryshe, keni nevojë për një ndryshim. Planetët sugjerojnë se mund ta gjeni veten të përmbytur me kërkesa për udhëtime, të cilat mund të jenë një mundësi për të bërë një njohje të re interesante.

Shëndeti: Keni nevojë për argëtim për të hequr qafe ngarkesën e akumuluar dhe gjithashtu keni nevojë për pushim dhe paqe. Gjeni masën e duhur të të dyjave.

PESHORJA (23.09 – 22.10)

Puna: Do të keni sukses në qëllimet tuaja vetëm nëse jeni racional. Besoni se mund të fitoni para duke bërë diçka për të cilën jeni të apasionuar. Mos u tensiononi dhe mos u zhgënjeni për shkak të vonesës së një takimi të rëndësishëm që mund t’ju prishë planet. Jini të hapur për biseda me kolegët.

Dashuria: Situata e tensionuar në familje ende mbizotëron, por përpiquni ta qetësoni – sa më shumë që të mundeni. Debatet dhe ofendimet mes të afërmve nuk sjellin asgjë pozitive, ndaj merrni iniciativën për të diskutuar gjithçka hapur dhe me qetësi. Pavarësisht kësaj, energjia nga planetët ju sjell një ndjenjë shumë të relaksuar, e cila ka një efekt shumë të favorshëm në marrëdhënien me partnerin tuaj, me të cilin ndiheni të dashur dhe të sigurt. Peshoret e lira – ndryshimet janë të dobishme nëse nuk janë befasuese dhe nëse jeni gati për to. Yjet thonë se kjo periudhë është e favorshme për realizimin e dëshirave tuaja, ndaj mbajini sytë hapur.

Shëndeti: Energjia e ulët dhe pagjumësia do t’ju rëndojnë gjatë kësaj periudhe dhe kjo mund të ndikojë në shëndetin tuaj të përgjithshëm. Gjeni një mënyrë për të balancuar veten – duke bërë pushime më të rregullta dhe duke bërë atë që doni.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Çështjet e parave janë në rendin e ditës, ndaj gjeni kohë për t’i trajtuar këto çështje me kujdes. Periudha është veçanërisht e frytshme për njerëzit e artit dhe dizajnit, sepse do të marrin propozimin e ëndrrave të tyre. Planet tuaja të menjëhershme mund të ndryshojnë çdo ditë, por është i mundur edhe një fluks i papritur financiar.

Dashuria: Jeni të prirur t’i mbani nën kontroll emocionet tuaja, por ndryshimet tani po funksionojnë në favorin tuaj, kështu që po bëheni gjithnjë e më të hapur – si ndaj vetes ashtu edhe ndaj partnerit. Çdo lloj udhëtimi së bashku në distanca të shkurtra do të jetë shumë i suksesshëm, gjë që do të ketë kryesisht një efekt të favorshëm në afërsinë reciproke. Vlerësoni jo vetëm ndjenjat tuaja, por edhe sjelljen tuaj. Akrepa të lirë – lërini të njohin privatësinë tuaj vetëm ata tek të cilët mund të mbështeteni, nuk ka nevojë t’i ndani me ata që sapo keni takuar. Shtrirja aktuale planetare mund të vë në provë durimin tuaj.

Shëndeti: Rritni aktivitetin tuaj fizik dhe kontrolloni dietën tuaj, është një kohë e mirë për t’u rikthyer në formë dhe për t’u rimbushur me energji të reja, transmeton Telegrafi.

SHIGJETARI (22.11 – 21.12)

Puna: Do të jeni të kënaqur me rezultatet e arritura në nivel personal, gjë që sjell siguri edhe në të ardhmen tuaj si profesionist. Çfarëdo që të vendosni të bëni, planet tuaja mund t’ju ndryshojnë vazhdimisht, veçanërisht nëse keni vendosur të bëni diçka jashtë zakonshme, por është e përkohshme, prandaj mos u dëshpëroni. Ju nuk duhet të negocioni kredi.

Dashuria: Energjia planetare tani mund të jetë një faktor vendimtar në mënyrën se si e perceptoni marrëdhënien tuaj me partnerin, ndaj mos bëni asnjë gjykim në këtë moment, por prisni një kohë më të qetë kur të mund të merrni një vendim të qetë. Rreshtimi planetar mund të shkaktojë një sërë emocionesh, kështu që gjendjet tuaja të lumturisë dhe nervozizmit janë vazhdimisht të alternuara. Shigjetarë të lirë -, planetët ju premtojnë vetëbesim të shkëlqyer dhe harmoni shpirtërore nëse mbani mend se vetëvlerësimi ju sjell dobi. Gjatë këtij cikli, ju do të jeni kryesisht të interesuar të krijoni ose të ecni përpara drejt diçkaje të re. Një udhëtim në fshat në një mjedis krejtësisht të ndryshëm do të jetë i dobishëm. Jeta duhet të ndryshojë vazhdimisht për ta mbajtur atë të freskët dhe interesante.

Shëndeti: Jeni të tensionuar dhe keni nevojë për një pushim aktiv, duke kanalizuar energjinë e tepërt përmes sportit, rekreacionit, kalimit të kohës në natyrë.

BRICJAPI (22.12 – 20.01)

Puna: Frika nga dështimi është armiku juaj më i madh në këtë kohë. Takoni njerëz me të cilët mund të mendoni të zgjeroni biznesin tuaj nëse tashmë keni rënë dakord për një bisedë. Veprimet tuaja janë të suksesshme dhe do t’ju sjellin njohje të reja dhe të ardhura të shkëlqyera.

Dashuria: Në këtë moment duhet të zgjidhni problemet tuaja, por jeni të mbytur nga emocione që ju shpërqendrojnë mendimet, ndaj duhet t’i kapërceni fillimisht. Partneri juaj vëren se jeni të shqetësuar, ndaj tregoni sinqerisht se çfarë ju shqetëson. Ju gjithmonë duhet të mbështesni njëri-tjetrin. Së bashku me këtë, energjitë astrale do ta bëjnë shumë më të lehtë për ju të jeni më të durueshëm. Mos prisni që një zgjidhje e shpejtë e planeve tuaja personale të vijë lehtë. Bricjapët e lirë – bëni ndryshime të dobishme në jetën tuaj. Një vlerësim i duhur do t’ju ndihmojë të merrni vendimin e duhur në lidhje me personin që keni takuar kohët e fundit. Bëhuni të guximshëm.

Shëndeti: Dhimbje të mundshme të shpinës dhe kyçeve dhe rënie të herëpashershme të energjisë. Bëni një masazh, meditoni, ushtroni me moderim.

UJORI (21.01 – 18.02)

Puna: Riorganizoni financat tuaja nëse planifikoni një lloj investimi të caktuar. Konfigurimi planetar i kësaj periudhe është një shenjë e ndryshimit krijues. Planet tuaja ose do të pësojnë një korrigjim të madh, ose nuk do t’i arrini fare – përpiquni të mos zhgënjeheni në asnjë rast.

Dashuria: Ekziston mundësia e komplikimeve në marrëdhëniet tuaja familjare nëse jeni jo delikate. Është më mirë të mos jepni këshilla tani për të shmangur keqkuptimet dhe zhgënjimet. Nuk duhet të përfundoni gjithçka menjëherë dhe t’i nxitoni gjërat, sepse kjo sjell nervozizëm tek të dashurit tuaj dhe veçanërisht tek partneri juaj, i cili është i tensionuar për shkak të tij; ju lejohet të ngadalësoni dhe të jeni të durueshëm. Problemet me njerëzit në mjedisin tuaj janë një mundësi reale dhe do t’i zgjidhni nëse reagoni vetëm pas një analize të hollësishme. Ujorët e lirë – është më mirë të braktisni udhëtimet e pakufizuara sepse mund t’ju mungojë një njohje me një person shumë interesant. Shmangni vetë-mashtrimin dhe mos e teproni.

Shëndeti: Aktivizoni energjinë përmes shprehjes dhe lëvizjes krijuese. Nervozizmi mund të çojë në rraskapitje mendore dhe dobësi fizike.

PESHQIT (21.01 – 18.02)

Puna: Pavarësisht telasheve, do të gjeni një rrugëdalje nga një situatë e vështirë dhe do të shmangni humbjet dhe do të rrisni autoritetin tuaj. Veprimet tuaja karakterizohen nga suksesi dhe ju sjellin fitime të mira financiare. Njohuritë dhe informacionet e reja të dobishme ju premtojnë mundësi për afirmim. Jini të përgjegjshëm, të moderuar dhe të përmbajtur.

Dashuria: Jeni nervoz, ndaj mundohuni të mos u kushtoni vëmendje vërejtjeve të të tjerëve, të cilat nuk duhet t’ju ndikojnë aspak. Nuk duhet të jeni të padurueshëm, vetëm për shkak të pengesave të vogla në marrëdhënien me partnerin. Të gjithë i përjetojnë, pyetja e vetme është se si do të përballeni me të. Mendoni me kujdes nëse jeni të sigurt për saktësinë e veprimeve tuaja. Me siguri do të përfitoni nga bërja e planeve për të ardhmen me partnerin tuaj dhe me energjinë aktuale planetare, sa më e detajuar aq më mirë. Peshqit e lirë – mos lejoni që një takim tjetër i dështuar radhazi t’ju shkundë besimin. Punoni me veten dhe rrethoni veten me njerëz pozitivë dhe veprime që ju sjellin kënaqësi.

Shëndeti: Jeni shumë aktivë dhe çdo ditë është plot – ndani mbrëmjet vetëm për veten tuaj, për pushim dhe relaksim, në mënyrë që imuniteti juaj të mos bjerë për shkak të rraskapitjes.